Detail

Projekt Hlasy dětí pokračuje – těšte se na nové příběhy

Díky pokračování projektu od 1. 7. 2016 se mohou naši příznivci na YouTube těšit na další tři příběhy. Než budou filmy hotové prozradíme, jakými tématy se budou zabývat.

Prvním hrdinou je Ivetka, 6 let. Její rodiče se rozvedli a domluvili se na střídavé péči. Představte si, že byste se každý týden nebo co čtrnáct dní stěhovali? Pokaždé si sbalíte věci, odjedete do jiného bytu, chodíte do jiné práce, vracíte se k rozpracovaným úkolům, ale vaši kolegové už dávno řeší jiné. Zmeškali jste důležitou poradu, prošvihli večírek a na pivo vás nepozvali, protože si mysleli, že budete v jiné práci, v jiném městě, v jiném bytě. Jak dlouho myslíte, že v takovém režimu vydržíte fungovat? Myslíte, že dítě vydrží víc?

Jako ochutnávku z přípravy filmu se můžete podívat na krátkou ukázku z animace dětí.

Dalším hrdinou je Pavlík, 10 let. Jeho táta si založil novou rodinu a jeho máma si našla přítele. Nějak si ale nesedli, a tak ho máma poslala k babičce a dědovi na malé město. Pavlík se cítí všemi odstrčený, a proto zoufale hledá kamarády. Ani netuší, jakou za to platí cenu… asi tušíte, že řeč bude o šikaně.

Příběh Radima je hodně podobný. Táta jezdí s kamiónem a domů si jezdí jen vyměnit prádlo, máma pracuje na směny, Radim (13 roků) má spoustu času pro sebe, a tak se baví, jak umí. Cítí, že mu svět leží u nohou, ale nechápe, že každá zábava má své limity… a že šikanovat není taková legrace, když to praskne.

Oba osudy tak podobné, a přitom rozdílné role. Jeden se stane obětí, druhý agresorem – přitom to mohlo být klidně naopak.  jak se to mohlo stát?

Napsat komentář